SplendorByClaudia – wypowiedź dla JM Mebel!

_splendorbyclaudia_photoKażda kobieta ma w sobie coś z Carrie Bradshaw – każda kocha buty i marzy o wspaniałej garderobie! W rzeczywistości nikt za nas jej nie stworzy, ideał musimy zbudować sobie same. Projektując garderobę, warto zastanowić się nad kilkoma rzeczami. Nad jej funkcjonalnością, aby wybór stroju już nigdy nie trwał godzinami, designem, który będzie pasował do naszego wnętrza i najważniejsze –  pojemnością, by zmieściła wszystkie nasze skarby!

Przede wszystkim postarajmy się podzielić na części przestrzeń, którą dysponujemy. Ułatwi nam to później utrzymanie porządku i przejrzystości. Jestem zwolenniczką klasycznych rozwiązań, czyli półek i wieszaków. Zawsze okazują się ponadczasowe, gdyż wchodząc do garderoby, widzimy od razu wszystkie rzeczy i nie mamy problemu z odnajdywaniem czegokolwiek.

Pamiętajcie, że półki nie służą li tylko do przechowywania ubrań. Świetnie sprawdzą się również jako miejsce dla kapeluszy czy toreb. Natomiast specjalne, ażurowe, wysuwane półki będą doskonałym rozwiązaniem dla…

Czytaj dalej

Wywiad z Joanną Szataniak – sposób na domową kawiarenkę

Jakie są podstawowe urządzenia stosowane do parzenia kawy?

Ekspres ciśnieniowy, kawiarka, aeropress, frenchpress, chemex i młynek to podstawowe urządzenia, z których przygotujemy nasz ulubiony napar, czyli kawę. Wiem, że niektóre nazwy mogą być obce większości osób. Aeropress przypomina wyglądem i funkcjonowaniem dużą strzykawkę, w której za pomocą ciśnienia powietrza ręcznie przeciskamy wodę przez zmieloną kawę, otrzymując napar zbliżony do espresso. Frenchpress to popularny dzbanek, w którym kawę zalewamy wodą, a następnie, za pomocą specjalnego sitka dociskamy i zatrzymujemy ją na dnie. Chemex natomiast działa identycznie jak ekspresy przelewowe. Te urządzenia należą do tak zwanych alternatywnych metod parzenia kawy, pozwalają nam zaskoczyć znajomych nie tylko doskonałym smakiem, ale także wyglądem. Żeby nie być gołosłowną – chemex można wykorzystać na przykład jako… wazon.

W takim razie jak parzyć kawę, aby była jak najlepsza?

Najważniejszy jest dobór odpowiednich ziaren. Kawa musi być zawsze świeżo palona i mielona – tylko wtedy uzyskamy pełny smak i niesamowity…

Czytaj dalej